Vážení zákazníci, Ostravská pobočka bude uzavřena od 15. do 19. července 2024.

Novinky

Beseda: Jak zdravě pečovat o trávníky - Holubice u Brna

Vážení trávníkáři,

první letošní beseda na téma jak zdravě pečovat o trávníky proběhne 8.3. v 17:30 v Holubicích v okrese Brno-venkov

Těšíme se na Vás.

beseda sena holubice

Kalendář v mobilu - neučte se z vlastních chyb

travnikarsky kalendar senaDnes jsme spustili inovovaný elektronický produkt Travníkářský kalendář v mobilu. Po čtyřech letech sbírání zkušeností s formou a obsahem kalendáře, který jsme poskytovali našim registrovaným zákazníkům, nastal čas na upgrade a uvolnění tohoto mimořádně užitečného nástroje pro všechny zájemce. 

Kalendář prošel několika vylepšeními. Hlavní je zjednodušení prvotní synchronizace s Vaším kalendářem, což lze nyní udělat na dvě kliknutí.

Další zásadní inovací je týdenní monitoring naším expertem. Tento monitoring má za úkol sledovat předpověď počasí, situaci v terénu, jako je třeba výskyt plísní, a na základě toho průběžně aktualizovat plán akcí a doporučovat nejvhodnější řešení pro danou situaci. 

Tento monitoring je reakcí na stále méně vyzpytatelné počasí a nestandardní průběhy ročních období. Už nestačí na začátku roku nastavit plán a rigidně podle něj fungovat. Mnohdy se stalo, že plán nabádal k akci, která mohla trávníku ublížit, protože nereflektovala aktuální situaci a předpověď. 

Protože Vám chceme primárně přinášet užitek, tak považujeme tento produkt za základ naší mise pro všechny nadšené domácí trávníkáře.  

I když se  může zdát, že naše novinky Trávníkářský kalendář v mobilu a ŠENA chat jsou navrženy pro profesionální trávníkáře, tak opak je pravdou. Tyto profesionální služby jsou navrženy pro amatéry, kteří nechtějí dělat chyby z neznalosti či nedostatku informací. Než se učit z vlastních chyb, tak je lepší se poučit z chyb druhých, a postupovat hned správně. 

Trávníkaření s praxí od roku 2006

Zakladatel firmy Tomáš Šena vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v roce 2002 se specializací na stroje pro údržbu golfových hřišť. Jeho láska k trávníkům, která se započala mnohem dříve se však tímto studiem zažehla naplno. 

Není mnoho expertů na trávníky, kteří daný obor vystudovali a celou kariéru se mu věnují naplno. Tomáš Šena je jedním z nich. Díky své systematické práci, osvětě a určování trávníkářského směru si získal uznání nejen na amatérské úrovni od domácích trávníkářů, ale i mezi profesionály či vědci. 

Obsáhlý blog o domácím trávníkaření Miluju Svůj Trávník je hlavním zdrojem základních informací v péči o trávníky pro většinu českých trávníkářů. Stal se vyhledávaným zdrojem pro novináře píší o zahradě, stal se zdrojem nových informací pro zahradníky či prodejce zahradní techniky.   SENA timeline

Tomáš Šena nemá malé cíle, což již dokázal, když vybudoval mezinárodně úspěšnou značku vřetenových sekaček Swardman. A ještě větší úspěch si slibuje od své nové značky vřetenových sekaček ELO

Zájemce o krásný a zdravý trávník má víceméně dvě možnosti, jak získat know how v tomto oboru. Buď bude bloumat ve skupinách na facebooku a nechá si radit od mnohdy anonymních "expertů", nebo si nastuduje blog Miluju Svůj Trávník včetně všech videí, anebo půjde rovnou ke zdroji a objedná si jednu z mnoha možností, jak s experty z ŠENA shopu komunikovat na přímo. 

Služby po celé ČR

Fandíme všem, kdo chtějí zlepšit svůj trávník. Proto od začátku působíme v celé republice i za hranicemi. Naše trávníkářské služby poskytujeme od Aše až po Třinec. 

S postupem digitalizace se snažíme naše služby zjednodušovat a zlevňovat, tak abychom se nemuseli rozkrájet, ale poskytli jsme kvalitní servis co nejvíce zájemcůmSENA profi auto 02

Pokud chcete naší osobní konzultaci ve Zlíně a chcete jí do druhého dne, tak jste na správné adrese ŠENA shopu. Pokud si vystačíte s placenou konzultací po telefonu, máte jí mít. Pokud si raději přečtete Manuál k trávníku, objednejte ho a za tři minuty si ho můžete číst v pohodlí svého gauče. 

Máte zájem o aerifikaci trávníku, hnojení trávníku, nebo si jen chcete půjčit stroj, tak u nás to všechno umíme. Naše vlastní síť půjčoven zahrnuje většinu krajských měst, kde si lze půjčit aerifikátor, nebo i další vybavení pro regeneraci trávníku. 

 

 

Produkty sami používáme

Sortiment ŠENA shopu se neutvořil ze dne na den tím, že bychom to od někoho okopírovali a ani nevěděli proč ten daný produkt v nabídce je. 

Náš sortiment včetně služeb se formoval z naší praxe od roku 2006. Nejdříve jsme používali to, co bylo pro nás finančně dostupné pro profesionální péči o trávníky. Ať jde o hnojiva, nebo nářadí a stroje. Velmi rychle jsme začali levné a nekvalitní věci měnit za ty kvalitnější, které se pohybovali spíš v poli profi než v poli hobby, přestože samozřejmě cena byla vyšší. 

Jenže se prostě potvrdilo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci. Prostě, když se Vám v akci rozbije rozmetadlo nebo postřikovač, a spálíte trávník, hned pochopíte, že na trávníku není prostor na chyby. Showroom sena praha

Když se námi používané produkty osvědčily, začali se o ně zajímat i další lidé. Začalo to hnojivy PURE a postupně se to rozšířilo na celé naše vybavení. Pak už byl jen krůček udělat vlastní obchod a začít "naše" vybavení a materiály prodávat i dalším, především amatérským trávníkářům. A tak vznikl náš první eshop v roce 2008 s vřetenovými sekačkami ATCO a postupně do něj přibývali hnojiva, osiva, postřiky, služby... 

To, že je náš sortiment kvalitně vybraný bezpochyby dokazuje i to, že nás stále kopírují další a další nové eshopy. 

U nás platí jednoduché pravidlo pokud něco nemáme v nabídce ŠENA shopu, tak to na 99% nepotřebujete. Je spousta věcí, kterými bychom mohli zaplnit sklad, a pravděpodobně na nich i slušně vydělávat, jenže nám to nedává smysl, prodávat něco, co prostě nepoužíváme nebo tomu nevěříme. 

Bez chemie

“Jen se na to podívej... Vidíš to? To není země, to je zahrádka. A jestli máš srdce, tak to musíš cejtit.” ozvalo se moudrým hlasem, který pokračoval: “Jdi s tou chemií do hajzlu!” Poznáte z jakého filmu je tento monolog? 

Péče o trávník bez chemie je naše DNA. Není to zase tak dávno, kdy umělá hnojiva a pesticidy neexistovali a přesto se dařilo zemědělcům, zelinářům i zahradníkům. Používali staletími prověřené přírodní suroviny jako jsou organická hnojiva, komposty a výluhy z bylin. 

Když zakladatel firmy Tomáš Šena začal v roce 2006 udržovat profesionálně první zahrady s použitím umělých hnojiv, záhy i díky reakci zákazníků pochopil, že tudy jeho cesta nevede. Již o dva roky později přešel zcela na výživu trávníků pomocí organominerálních hnojiv a kompostů. během dalších pár let upustil i od používání pesticidů jako jsou třeba fungicidy a herbicidy.  

Málokdo z profesionálních trávníkářů tehdy věřil, že lze mít hezký trávník bez chemie. Čas však plynul, Šena se dál držel své cesty a postupně se k ní začali přidávat další a další zákaznici i konkurenti. A ve finále i ti největší výrobci umělých hnojiv, kteří roky ničili půdu a podzemní vody, zařadili do svých sortimentů přírodní hnojiva. Tím dali finální knockout celé své chemické éře a sami uznali, že to nebyl ten nejlepší směr. 

Na začátku jsme byli pionýři, průkopníci na českém trhu, po více jak 15 letech jsme leadři a dál udáváme směr v šetrné péči o trávníky.

 

Více o vlivu chemie na vodu v tomto článku na blogu Miluju Svůj Trávník. 

 

   

 

Zákaznická linka 608 37 36 37

Milí zákazníci,

od nového roku jsme pro Vás připravili malou inovaci, která pomůže zlepšit náš servis a zrychlit vyřizování Vašich požadavků. Naším hlavním kontaktním číslem bude + 420 608 37 36 37

Už žádné opakované volání

Během roku a sezóny se velmi často stávalo, že jste potřebovali něco vyřídit a měli jsme obsazeno nebo jste se dovolali někomu z nás, kdo Váš požadavek nebyl schopný kvalitně vyřídit a celý proces zdržoval Vás i nás. Buď jste volali znovu, nebo jsme my provolávali zmeškaná čísla, zatímco Vy jste to už vyřídili s jiným kolegou apod. 

Na lince 608 37 36 37 spustíme digitální ústřednu, která Vám pomůže dovolat se přímo tomu, kdo Váš požadavek přímo vyřídí. Brána také umožní přepojování hovorů, což je užitečné v případě, že máte více rozdílných požadavků a my si Vás budeme moci předat, aniž byste museli volat znovu.

Objednávky telefonicky

Velkou výhodou bude to, že hovory budou nahrávány, což nám umožní začít přijímat objednávky telefonicky. Zatím tuto službu nabídneme pouze registrovaným zákazníkům, kteří u nás již nakoupili a máme jejich kompletní údaje k rychlému a hlavně správnému vyřízení objednávky. 

Jedno číslo pro všechny

Číslo 608 37 36 37 bude platné pro ŠENA shop, Centrum Vřetenových Sekaček, Servis, Půjčovnu, Šena PROFI.

Prostě a jednoduše, ŘEŠÍM TRÁVNÍK, volám 608 37 36 37. 

SMS a zprávy na WhatsApp 

Tato inovace však přinese malou komplikaci, že na čísle 608 37 36 37, nebudeme již schopní přijímat SMS a WhatsApp zprávy. Určitě to kvalitu služeb nezhorší, protože každý kolega, s kterým budete mluvit Vám v případě potřeby sdělí číslo, kam zprávy půjde poslat.  

 

Dárky a slevy 2022

Vážení a milí,

vážíme si Vaší věrnosti, Vašich recenzí, Vašich referencí mezi svými známými. Moc nám tím pomáháte, i díky tomu se nám daří výrazně růst.

Proto jsme se rozhodli, i přes všeobecné zdražování a všelijaké komplikace s dodávkami zboží od výrobců, ocenit Vaší loajalitu a navýšit věrností slevy. Dokonce přidat i další úrovně, aby i ti co jsou s námi už od začátku a utratili u nás dost peněz měli větší slevu než ostatní. Podívejte se na přehled níže.


Dárky

Asi jste už postřehli, že za Vaší přízeň dostáváte k objednávce od hodnoty 999 Kč časopis plný zajímavého obsahu Forbes

Tím však odměny za Vaše nákupy nekončí. Většina z Vás patří mezi věrné zákazníky, kteří od nás kupují hnojiva na trávník a další přípravky mnoho let. Proto se můžete za své nákupy s registrací těšit na věrnostní slevy po dosažení určitého obratu.   


Věrnostní slevy

Zákazník, který dosáhne obratem:

10 000 Kč, bude už mít nově slevu 4%,

30 000 Kč, naskočí automaticky sleva 8%, 

60 000 Kč, získá věrnostní slevu 10%,

100 000 Kč,  posune se na slevu 12%,

a po dosažení obratu 150 000 Kč, získá zákazník slevu 15%.

Myslím, že to je férová nabídka za Vaší věrnost.

Jak zjistíte svou slevu, po registraci v eshopu uvidíte své ceny po slevě přímo v nabídce eshopu. Různé komodity zboží mají nastavenou různou hladinu maximální slevy, někdy to je už 5%, proto se se výše uvedené slevy nemusí vztahovat na každou položku.


Velkoodběratelé

Pokud jste zahradníci a berete ve velkém po paletách a ve velkoobchodních baleních, podívejte se na tento odkaz Velkoobchod

Váš trávníkář

Tomáš Šena

Sumář za rok 2021

Naši milí zákazníci,

rok 2021 byl díky Vám pro náš ŠENA shop velmi úspěšný. Moc Vám děkujeme.

ŠENA shop přijal v roce 2021 celkem 4708 objednávek, což je o 52% více než v roce 2020 kdy to bylo 3097 objednávek. Hrubá hodnota objednávek vč. DPH byla vloni 16 431 142,81 Kč, což je o 60% více oproti 2020, kdy to bylo 10 252 935,67 Kč.

Konec roku jsme zvládli ve složení Věrka Krejčová, Petr Kovář a Tomáš Šena.

Od ledna 2022 se k nám po letech opět vrací do týmu Andrea Koderová (Blagoevová), která po devíti letech trávníkaření, pověsila sekačku na hřebík a své bohaté zkušenosti nabídne našim zákazníkům. Za devět let se z ní stala sebevědomá trávníkářka, jejíž znalosti a zkušenosti překoná málokdo.

A letos chystáme ještě jednu posilu, která se od podzimu s námi pomalu sžívá a to je Kristýna Ježková, která má na starosti ekonomickofinanční agendu. 

Více detailů o naší práci najdete na blogu www.senatomas.com

Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme Vám vše nejlepší.

Váš obyčejný trávníkář

Tomáš Šena

Otevíráme pobočku v Ostravě

Milí přátelé,

s radostí Vám oznamujeme, že ve čtvrtek 9.10.2021 v 10 hodin otevíráme pobočku ŠENA shopu v Ostravě

Adresa pobočky je Ahepjukova 2788/2, Ostrava Fifejdy. Pobočka je umístěna v přízemi modrého věžáku. Příjezd k prodejně není ulicí Ahepjukovou, ale je potřeba odbočit o jednu ulicí dříve a to hned za čerpací stanicí Shell. Parkoviště je hned u pobočky. 

Pobočka má za cíl zlepšit dostupnost služeb a produktů ŠENA shopu ve východní části České republiky. Ostravská pobočka je pilotním projektem poboček v krajských městech. Pokud najdeme společně efektivní režim provozu této pobočky, bude to pro nás odrazový můstek podobné pobočky otevírat v celém Česku.

Nabídka produktů bude na podzim omezena na sortiment ŠENA shopu a půjčovnu aerifikátoru. V průběhu zimy využijeme pobočku pro sběr vřetenových sekaček na posezónní servis a od jara 2022 sortiment rozšíříme o nabídku Centra Vřetenových Sekaček (CVS).

Testovací režim provozu během podzimu bude omezen na čtvrtek a pátek od 8:00 do 16:00. Tento režim bude do 15. října 2021. Přes zimu bude režim individuální dle potřeb zákazníků. 

Těšíme se na Vás v Ostravě. 

Nahoru
34 položek celkem