Kód: 801 | Značka: ŠENA

Mycoprim 10 kg

1 699 Kč 169,90 Kč / 1 kg
Skladem (>5 ks)

Mykorhizní houby jako půdní vylepšovač trávníků. Unikátní 100% bio receptura ŠENA. Zlepšuje odnožování trav a udržuje trávník hustý a kompaktní. 

Možnosti doručení
Kategorie: Půdní vylepšovače
Hmotnost: 10 kg

Mycoprim je půdní vylepšovač, který vyrábíme dle naší vlastní receptury, to znamená je 100% bio. Symbióza mezi kořeny trav a mykorhizními houbami, dokáže zásadně posílit kořenový systém a tím i odolnost trávníku.

Jedná se o pomocný rostlinný přípravek určený především pro kultivaci a ošetřování intenzivně udržovaných travních porostů (golfová, fotbalová a další sportovní hřiště), ale i pro zahradní a parkové trávníky, zlepšující prostřednictvím komplexního působení na jejich kořenový systém a vitalitu rostlin.

Přípravek Mycoprim zlepšuje odnožování trav a udržuje trávník hustý a kompaktní. Významně tak zlepšuje odolnost travního porostu proti sešlapu, snižuje stresování rostlin působením na lepší vodní režim půdy (vzájemné zastoupení plynů a roztoků v půdě), zlepšuje přístup k živinám a půdní strukturu.

Rostliny vykazují zlepšení růstu, mají lepší zdravotní stav, který je patrný zvláště v podmínkách s nedostatkem živin nebo jejich sníženou dostupností (např. nedostatkem vláhy). Kombinace biotické (mykorhizní) a abiotické složky v součinnosti s podpůrnými přírodními hnojivy optimalizuje podmínky pro růst kořenů a příjem živin kořeny rostlin a působí ve svém důsledku na celou rostlinu.

Mycoprim obsahuje vybrané druhy arbuskulárních mykorhizních hub, inertní nosič (zeolit) a přírodní hnojicí složky pro dobrý rozvoj mykorhizní symbiózy pro počáteční růst rostlin do doby, než se vytvoří funkční síť mykorhizního mycelia v půdě.

Aplikace Mycoprim

Při zakládání trávníku

Preparát Mycoprim se aplikuje do vrstvy pod trávníkový koberec nebo je zapracován před výsevem do vrstvy pod semena (do hloubky cca 2-5 cm). Pro nejvíce zatěžované části trávníku je doporučena dávka 300 g/m2, pro méně zatěžované pak dávka 100 g/m2.

Dávkování: 10 - 30 kg/100 m2

Při aerifikaci (ošetřování trávníku)

Během aerifikace se přípravek aplikuje množství 50 g/m2 pro méně zatěžované části hřiště a 150 g/m2 pro více zatěžované části a zapracuje se do trávníku (např. pomocí rozmetadla) spolu s pískovou provzdušňovací směsí.

Dávkování: 5 - 15 kg/100 m2

Postup po aplikaci

Během prvních 3 týdnů po aplikaci přípravku Mycoprim není doporučena aplikace fungicidů. Přípravek nesmí nikdy přijít do styku se některými systemickými fungicidy jako např. Topsin či kontaktními funguicidy, např. Captan. Přehnojování, zejména fosforečnými hnojivy, a nadměrná zálivka významně omezuje účinnost přípravku.

 Balení: papírový pytel 10 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: